• دفتر تهران: خیابان دکتر شریعتی پایین تر از پل صدر نبش بن‌بست الهیه پلاک ۱۶۸۰ طبقه هفتم شمالی
  • کارخانه: شهرک صنعتی نکا - فاز 2
  • دفتر ساری: میدان ساری کنار - جنب کوچه نوذری
  • 09129629521
  • 09024508793
  • 09357874497

آجر نمای رستیک ؛ مزایا و معایب آجرنمای روستیک

آجر نمای رستیک ؛ مزایا و معایب آجرنمای روستیک

آجر نمای رستیک کاربردها-مزایا-معایب

آجر نمای رستیک یا روستیک Rustic (روستایی) نام نما یا استایل خانه‌های پرطرفدار در گذشته است. علاقه وافر مهاجران اولیه در سراسر آمریکا در قرن نوزدهم این بود که خانه‌های خود را دور از سروصدای شهرها بسازند. بسیاری از این افراد اثاثیه کمی با خود می‌آوردند؛ زیرا یافتن چنین مکان‌هایی کمیاب بود و حمل اسباب و اثاثیه سنگین.

وقتی مردم ساکن شدند و خانه‌های خود را ساختند، خانه‌های آنها به سرعت به مکانی محلی تبدیل شد و کنار هم قرار گرفتند. نمای آجر رستیک طرحی جذاب، طبیعی یا مدلی روستایی به آن منطقه می‌داد و روز به روز بر تعداد ساکنین ساختمان‌هایی که خواستار آرامش بودند، افزوده می‌شد. به این دلیل به نمای آجر رستیک یا نمای تداعی‌کننده خانه‌های روستایی معروف شد.

اما ظاهر نامرتب آجر نمای رستیک برمی‌گردد به نحوه پخت و پس از آن، استفاده از دستگاه‌های فشار آب تا ظاهری غیرصاف، نامرتب و تصادفی ایجاد کند.

سبک آجر نمای رستیک چیست

سبک آجر نمای رستیک چیست

روستیک نوعی آجر نمای نسوز است که با ایجاد ظاهری نامنظم و ناهمواری‌های روی آجر، درخشش و زیبایی طبیعی آن را دوچندان می‌سازد. تمرکز آن بر ایجاد یک فضای آرامش‌‌بخش با برجسته کردن نما از طریق ساخت طرح چوب، آجر، سنگ، برگ و سایر متریال‌های ارگانیک است. آجر نمای روستیک به جای نگرانی در مورد داشتن سطحی صاف، به عناصر خود اجازه می‌دهد تا برجسته شوند و نمایی طبیعی و نوستالوژیک بسازند.

فرق آجر رستیک و آجر نمای معمولی/مدرن چیست؟

فرق آجر رستیک و آجر نمای معمولی چیست؟

اول از همه به دلیل اینکه آجر بتواند خاصیت طبیعی و متخلل خود را حفظ کند، به آن رنگ مصنوعی نمی‌زنند و پرداختی روی آن صورت نمی‌گیرد. براق نکردن یا رنگ نزدن آجرنماهای روستیک از دوام و مقاومت آنها نمی‌کاهد. زیرا در روند پخت روستیک‌ها، مراحل شیمیایی و فیزیکی خاصی اعمال می‌شود که فرقی با استحکام آجر معمولی ندارد. در نتیجه در مقاومت آنها تغییری ایجاد نمی‌شود، ضمن آنکه زیبایی طبیعی و ظاهر روستایی خود را حفظ می‌کنند.

ویژگی‌ها و مزایا

مزایای آجر روستیک

تمام هدف سبک‌های روستیک طبیعی بودن آن تا حد امکان است. یکی از مزایای ساخت نما با آجر روستیک اجرا در هر دو نوع نمای داخلی و بیرونی ساختمان می‌باشد. طراحی داخلی آجر نمای رستیک به دلیل استفاده از عناصر طبیعی خام و ساده، سبکی محبوب است و بر گرمابخشی و آرامش تمرکز دارد. هدف ساخت آجر نمای روستیک آن است که با الهام از زندگی در کوهستان و سبک‌های قدیمی، سبک روستایی را به فضای شهرنشینی نیز منتقل کنیم.

جذابیت و زیبایی

 آجر نمای روستیک با ظاهر بافت‌دار و نامنظم خود جذابیت منحصر به فرد و قدیمی ایجاد می‌کند و به هر ساختمان یا فضایی روح می‌بخشد.

جذابیت و زیبایی آجرنمای روستیک

دوام

 روستیک نوعی آجر نسوز است که عمدتاً از خاک رس ساخته می‌شود. طول عمر و استحکام آجرنمای رستیک، آنها را به انتخابی مطمئن برای ساخت و ساز و نمای ساختمان تبدیل می‌کند.

عایق حرارتی آجر نمای رستیک

 خاک رس، ماده اولیه در آجرهای روستایی، خواص عایق حرارتی عالی دارد و به بهره‌وری انرژی در ساختمان‌ها کمک می‌کند.

تنوع رنگ

تنوع رنگ نمای رستیک دیوار آجری

 رنگ آجرهای روستایی به طور گسترده‌ای متفاوت است، از قرمز تیره تا قهوه‌ای روشن، که امکان تنوع طرح و سفارشی‌سازی بیشتری را فراهم می‌کند.

کاربرد زیاد

کاربرد آجر رستیک نمای ساختمان

 این آجرها هم برای کاربردهای بیرونی و هم برای کاربردهای داخلی؛ آجر رستیک دکوراسیون داخلی یا نمای شومینه مناسب هستند. آنها در طراحی و مدل انعطاف دارند. نمای دور پنجره، پشت تلویزیون، دیوار آشپزخانه و حتی سرویس بهداشتی و حمام از دیگر کاربردهای متداول آجر نما رستیک می‌باشند.

اهمیت تاریخی آجرنمای روستیک

نمای آجری رستیک اغلب بازتاب تکنیک‌ها و سبک‌های ساختمانی سنتی هستند، و آنها را برای پروژه‌هایی ایده‌آل می‌سازد که هدفشان برجستگی تاریخی یا ارزش میراث است.

سازگار با محیط زیست

آجر روستیک نمای سازگار با محیط زیست

 بسیاری از آجرهای روستیک با مواد و مصالح ایمن و پایدار تولید می‌شوند که مطابق با استانداردهای ساختمانی و سازگار با محیط زیست هستند.

تعمیر و نگهداری کم آجر نمای رستیک

به دلیل ماهیت بادوام، آجرهای رستیک معمولاً در طول زمان نسبت به سایر مواد به نگهداری کمتری نیاز دارند.

بهبود ارزش ملک

 ظاهر متمایز و کیفیت نمای رستیک آجر می‌تواند ارزش کلی ملک را افزایش دهد و آن را برای خریداران یا اجاره کنندگان بالقوه جذاب‌تر کند.

سفارشی‌سازی و اندازه آجر رستیک

سفارشی‌سازی و اندازه آجر رستیک

این آجرنماها در اشکال و اندازه‌های مختلفی وجود دارند که امکان سفارشی‌سازی و انعطاف‌پذیری را برای اهداف خاص معماری برطرف می‌کنند.

معایب آجرنمای روستیک

یکی از معایب آجرنماها همواره وزن زیاد آنها روی نمای ساختمان بوده است. وزن بالا همراه با قطر داخلی زیاد آجر رستیک‌ها بخصوص در نمای داخلی از زیبایی چشمگیر آنها می‌کاهد. به همین دلیل از طرح نمای آجر داخلی که مخصوص سبک سازی نما است، استفاده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره بافت‌های سبک آجر رستیک، لطفا با مشاوران سپیدفام وارنا تماس بگیرید.

رنگ‌های آجرنما

متداول ترین رنگ های آجر رستیک

تنوع رنگ و زیبایی آجر رستیک نسوز و ایجاد حس گرمابخشی و طبیعی آن در ظاهر بیرونی و دکوراسیون داخلی یکی از دلایل محبوبیت این نوع آجرنماها است.

 

نمای آجر روستیک قرمز-آهنی

آجر رستیک_قرمز آهنی

آجر رستیک نما – بژ

آجر رستیک- رنگ بژ

آجر رستیک قهوه‌ای

آجرنما رستیک-قهوه ای لجنی

آجر روستیک سفید

آجر رستیک سفید

رنگ آجر نمای رستیک طوسی

آجر رستیک- طوسی

آیا می‌توانیم آجر نمای رستیک را با نمای مدرن ترکیب کنیم؟

شما می‌توانید کاملاً نمای روستیک خانه را با آجر نمای مدرن ترکیب کنید. آنها به خوبی یکدیگر را تکمیل می‌کنند. نمای مدرن سعی در داشتن سطوح و خطوط تمیزی است که می‌تواند همراه با جذابیت زبر بافت آجر رستیک نمای زیباتری ایجاد کند. نکته کلیدی این است که به جای دنبال کردن روندهای هر دو، به شباهت‌های بین این دو نوع نما توجه کنیم.

حذف معایب آجر رستیک با نمای اریکا

اگرچه زیبایی آجرکاری سنتی آن را از دیرباز به نمایی محبوب تبدیل کرده است، هزینه خرید و اجرای نسبتا بالاتری نیز دارد. قیمت بالاتر آجرنماهای سنتی امری نسبی است ولی – علاوه بر وزن زیاد – همچنان یکی از معایب آنها محسوب می‌شود. پوشش‌های مدرن اریکانما با همان جذابیت و جلوه طبیعی خود این مشکلات را برطرف می‌کنند. طرح آجرنمای اریکا و طرح سنگدانه سبک این شرکت در انواع متنوع و با قیمت اقتصادی از کارخانجات اریکا تولید و عرضه می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر از محصولات و دانلود کاتالوگ به وب سایت ما مراجعه و یا با مشاوران اریکانما ارتباط برقرار نمایید:

 

4508793 – 0902

7874497 – 0935

9629521 – 0912

آجر نمای رستیک ؛ مزایا و معایب آجرنمای روستیک
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.